30. 7. – 5. 8. 2022

Osinalice, Kokořínsko


Základní informace

Kdy: rituál hledání vize 30. 7. – 5. 8. 2022, integrační setkání 1. – 2. 10. 2022. Začínáme vždy v 10 hod. dopoledne a končíme v odpoledních hodinách.

Kde: Centrum DoNitra, Osinalice 24, Kokořínsko

Počet účastníků: maximálně 15

Cena: vlastní rituál 11 500 Kč, integrace 2 500 Kč.

Pro koho: Rituál je vhodný pro muže i ženy, kteří se cítí být psychicky zdraví a netrpí závažnými duševními onemocněními. Jiné zdravotní komplikace je potřeba konzultovat s podpůrným týmem. Rituál není terapie a každý účastník jej absolvuje dobrovolně a na své vlastní riziko.

Šamanský buben: Účastníci budou potřebovat svůj šamanský buben s paličkou. Je možné ho zakoupit třeba u Mirka KašparaDavída Chába  nebo třeba u Džoudyho v Praze na I. P. Pavlova.

Další informace: Máte-li nějaké otázky, bližší informace získáte u pořadatele akce Petera Bartala na peter@peterbartal.cz nebo 604 539 415.

Kdo vás bude rituálem provázet:

Ivo Triska

Ivo Tříska

Rituálem hledání vize jsem prošel v roce 2013. Přivedla mě k němu nespokojenost s vlastním životním naplněním, pocit završení nějaké životní etapy. Nebylo to rozhodnutí na rozumové úrovni, ale když jsem se dozvěděl, co a jak se na tomto rituálu odehrává, něco ve mně se rozhodlo a věděl jsem, že tam „musím“. Věděl jsem to už rok dřív, ale okolnosti mě nepustily. A tak až v roce 2013 jsem mohl projít s několika spoluúčastníky, kteří se na dlouhé roky stali mojí širší rodinou, do nové životní etapy. Její součástí je nyní i provázení dalších „hledačů svých životních vizí“, vedení meditací, komunikačních kruhů, poutě….a také třeba potních chýší. Cestu, po které jdu nyní, jsem si před průchodem rituálu nedokázal představit, nešla naplánovat, děje se…a já se tomu „dění“ snažím více a více otevírat. Každé provázení ovlivňuje nejen ty, kteří přicházejí, ale i mě. Děkuju, že spolu s nimi (Vámi, co to čtete)  se mohu lépe poznávat a sám rozvíjet.

Jan Řehola

Rituál Hledání Vize pro mě znamená možnost potkat sám sebe. Zjistit, kdo doopravdy jsem a nejsem, co opravdu chci a nechci. Umožňuje mi nahlédnout, zda kráčím po cestě, která je má, nebo kráčím po cestě někoho jiného. Vize mi do života přinesla zapomenutý duchovní rozměr, který mě dělá celistvým. Objevil jsem nové části sám sebe, díky nimž vás mohu s vděčností a s otevřeným srdcem doprovázet, abyste našli ty své. Na mé vizi mi přišlo také mé indiánské jméno: “Ten, který fouká mlhu do údolí.” Mlžný opar umožňuje pohled jinou perspektivou, v mlze se dají spatřit věci, které jindy nelze postřehnout. Mlha učí, jak být v přítomnosti, protože není vidět ani dopředu, ani dozadu. Není podstatné, co bylo, nebo bude. Podstatné je to, co je. Pokud vás vize volá, věřte, že už jste na cestě, a já se těším na setkání v kruhu.

Emil Melichar Výborný

Když jsem v roce 2011 procházel svojí první vizí, nikdy by mne nenapadlo, že to bude mít tak významný vliv na můj život. A rozhodně bych nečekal, že v budoucnu budu doprovázet některé další lidi na cestě k jejich vizi. Díky mnoha hodinovému sezení o samotě v lese jsem si začal přehodnocovat životní postoje a priority, celkově se mi vlastně trochu pozměnilo vnímání. Co pro mne dřív bylo důležité, stalo se méně důležitým a naopak. Postupem času se pro mne žití stalo barvitější, pravdivější, živější. Také zábavnější. A za to vděčím tomuto restartu.

Pavla Sakařová

Přechodový rituál Hledání vize mě potkal v období, kdy jsem za sebou na chvíli musela nechat rodinu, přátele i práci a jít dál sama. V přírodě, na mém místě, jsem si mohla dovolit plakat dojetím, radostí i smutkem a tak pohlédnout alespoň na chvíli do svého nitra. Poznala jsem, jak léčivé může být sdílení v kruhu a jak hluboké může být vyprávět svůj příběh lidem, kteří naslouchají. Domů jsem si odvezla mnoho darů v podobě změněného žebříčku životních priorit nebo přijmutí vlastních světlých stránek i některých stínů a tento děj přitom rozhodně nekončí…
Velmi mě těší být součástí podpůrného týmu a jemně se dotýkat jedinečných změn, který tento rituál může přinést i vám.

S hlubokou úctou a pokorou děkujeme Honzovi Bímovi, který nám celý rituál s důvěrou předal, a Ivovi Musilovi, který byl naším učitelem pro vedení potních chýší. 

​Přihlášení

Přihlásit se můžete vyplněním registračního formuláře níže. Místo Vám rezervujeme po zaplacení zálohy 1000 Kč na účet 272727908/5500, do zprávy pro příjemce napište VIZE 2022 a Vaše příjmení. Začátkem července Vás budeme kontaktovat s podrobnými informacemi a domluvíme se s Vámi na cca 20-30 minutový rozhovor po telefonu.

V případě zrušení účasti do 30. 6. 2022 Vám zálohu vrátíme sníženou o manipulační poplatek 150 Kč. Po tomto datu záloha propadá. Zbytek (10 500 Kč) se platí v hotovosti první den rituálu. Poplatek za integraci (2 500 Kč) se platí samostatně na podzim.

    Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
    Potvrzení rezervace a platební údaje Vám zašleme během krátké doby po odeslání rezervace.