27. 7. – 2. 8. 2024

Roztěž u Kutné Hory


Základní informace

Kdy: Hledání Vize 27. 7. – 2. 8. 2024

Začínáme 27.7. v 10:00 a končíme 2.8. v odpoledních hodinách.

Integrační setkání: víkend – Integraci v Roztěži – 15.11.-17.11.2024.

Kde: Roztěž u Kutné Hory
ZVUKOVÉ LÁZNĚ DAJÁNA se nalézají ve středu republiky i Evropy, na okraji obce Roztěž. Na (polo)samotě u lesa. U kapličky Panenky Marie a léčivého pramene. V místě, kde vznikl text české hymny. Pár kilometrů od významného starobylého města Kutné Hory. Kousek od přehrady Vrchlice. Tam, kde je Ráj na Zemi… Adresa je Roztěž 26. Ubytování je společné, na kvalitních povlečených matracích, buď ve vlastním spacáku nebo s dekou a polštářem.

Počet účastníků: maximálně 15

Cena: Hledání vize – 12.900-18.900 Kč dle vašich možností. Rádi bychom, aby cena nebyla překážkou pro účast.

Cena zahrnuje ubytování, stravu, program, 4 průvodce.

Integrace – 2 900 Kč.

Pro koho: Rituál je vhodný pro muže i ženy, kteří se cítí být psychicky zdraví a netrpí závažnými duševními onemocněními. Jiné zdravotní komplikace je potřeba konzultovat s podpůrným týmem. Rituál není terapie a každý účastník jej absolvuje dobrovolně a na své vlastní riziko.

Šamanský buben: Účastníci budou potřebovat svůj šamanský buben s paličkou. Kvalitní buben je možné vyzkoušet a zakoupit přímo v místě konání ve zvukových lázních Dajána, nebo třeba u Mirka KašparaDavída Chába  nebo u Džoudyho v Praze na I. P. Pavlova.

Další informace: Máte-li nějaké otázky, bližší informace získáte u Pavly Sakařové na jsem@pavlasakarova.cz.

Kdo vás bude rituálem provázet:

Ivo Triska

Ivo Tříska

Rituálem hledání vize jsem prošel v roce 2013. Přivedla mě k němu nespokojenost s vlastním životním naplněním, pocit završení nějaké životní etapy. Nebylo to rozhodnutí na rozumové úrovni, ale když jsem se dozvěděl, co a jak se na tomto rituálu odehrává, něco ve mně se rozhodlo a věděl jsem, že tam „musím“. Věděl jsem to už rok dřív, ale okolnosti mě nepustily. A tak až v roce 2013 jsem mohl projít s několika spoluúčastníky, kteří se na dlouhé roky stali mojí širší rodinou, do nové životní etapy. Její součástí je nyní i provázení dalších „hledačů svých životních vizí“, vedení meditací, komunikačních kruhů, poutě….a také třeba potních chýší. Cestu, po které jdu nyní, jsem si před průchodem rituálu nedokázal představit, nešla naplánovat, děje se…a já se tomu „dění“ snažím více a více otevírat. Každé provázení ovlivňuje nejen ty, kteří přicházejí, ale i mě. Děkuju, že spolu s nimi (Vámi, co to čtete)  se mohu lépe poznávat a sám rozvíjet.

Jan Řehola

Rituál Hledání Vize pro mě znamená možnost potkat sám sebe. Zjistit, kdo doopravdy jsem a nejsem, co opravdu chci a nechci. Umožňuje mi nahlédnout, zda kráčím po cestě, která je má, nebo kráčím po cestě někoho jiného. Vize mi do života přinesla zapomenutý duchovní rozměr, který mě dělá celistvým. Objevil jsem nové části sám sebe, díky nimž vás mohu s vděčností a s otevřeným srdcem doprovázet, abyste našli ty své. Na mé vizi mi přišlo také mé indiánské jméno: “Ten, který fouká mlhu do údolí.” Mlžný opar umožňuje pohled jinou perspektivou, v mlze se dají spatřit věci, které jindy nelze postřehnout. Mlha učí, jak být v přítomnosti, protože není vidět ani dopředu, ani dozadu. Není podstatné, co bylo, nebo bude. Podstatné je to, co je. Pokud vás vize volá, věřte, že už jste na cestě, a já se těším na setkání v kruhu.

Emil Melichar Výborný

Narodil jsem se v Panně roku 1977, v Praze. Rodiče mi dali jméno Emil a krátce po narození mi začali říkat Melíšku – odtud moje druhé jméno ;-). Dospívání jsem prožíval složitě a turbulentně. Později jsem se dostal na 90 dní do psychiatrické léčebny v Bohnicích se závislostí na hazardním hraní, drogách a alkoholu (G,T,A). Následně jsem absolvoval cca 300 hodin skupinových terapií.

Před nástupem do léčebny jsem, úplně sám, strávil 40 dní na osamocené chatě v lese, daleko od veškeré civilizace, bez elektřiny, plynu, vody.. Pro pitnou vodu jsem si chodil do čtyři a půl kilometru vzdálené vodárny. Potraviny jsem nakupoval ve městě Mšeno, které je osm kilometrů pěšky. Dříví, kterým jsem si topil abych nezmrzl, jsem si mohl připravovat pouze když bylo vidět od 9h dopoledne do 15:30 hodin odpoledne. Neustále jsem přikládal do kamen a krbu, dřevo rychle ubývalo. Díky tomu jsem nic moc dalšího nestíhal. Samotu mi zpříjemňovala kniha o Šamanismu, která mne hodně ovlivnila. Všechny techniky v ní popsané, jsem vyzkoušel, navíc jsem se zabýval meditací, zapisoval si myšlenky, myšlenkové pochody a sny. Široko daleko jenom JÁ, rozsáhlé kokořínské lesy, srnky a mráz! Díky samotě v lese a rekapitulací svého dosavadního života se mi dostalo velmi hlubokých a silných, občas až mystických, zážitků. Pobyt na chatě, terapie a rituály hledání vize mne dovedli k uvědomění a uchopení mojí spirituality. Dozrál jsem k tomu, že věřím v Boha jako zdroj všeho, jako Entitu, která nás dalece přesahuje a není jediná. Vím, že Universem prostupuje energie, která obsahuje Informaci –nazývám ji Inteligence a jsem přesvědčen, že stojí za vznikem všech realit, naší i souběžných. Uvědomuji si různé bytosti všemožných kvalit, obzvlášť Živlů!

Postupem času jsem si uvědomil, jak nesmírně důležité jsou rituály a jejich správná příprava a konání. Inspirován knihou, svými zkušenostmi a také jednou „náhodičkou“ jsem absolvoval sebe rozvojový kurz, v rámci kterého jsem dvakrát prošel obřadem hledání vize. Poprvé v roce 2011, podruhé o rok později. Obě “vize“ jsem v rámci obřadu proseděl o samotě v lese 72 hodin (tři dny a tři noci) na jednom místě. Od té doby pravidelně spolupořádám očistný rituál potní chýše. Zároveň jsem součástí dvou, skvěle sehraných a velmi vědomých týmů průvodců přechodovou ceremonií hledání vize. Díky tomu zažívám několikatýdenní “vizi” každý rok – jako průvodce. Přináší mi to uvědomění, porozumění a klid v duši. Také pocit, že dělám něco smysluplného. Osobně jsem, během třinácti let, doprovázel, pomáhal a podporoval více než 600 lidí při cca 150 potních chýších a
25 hledáních vize.

Pavla Sakařová

Můj profesní život byl vždycky spjatý s péčí o druhé a jejich zdraví. Jsem fyzioterapeutka i terapeutka tradiční čínské medicíny a tak mám možnost být blízko k lidem, jejich bolestem a příběhům. Naslouchat, nehodnotit a pomoci propustit různé pocity a emoce z vyprávěného příběhu, je důležitým prostředkem nejen k uzdravování tělesných bolestí, ale někdy také i hluboce uložených niterných postojů či představ. Každý den jsem si vědoma, že se druhých dotýkám nejen rukama, ale i slovem. A proto jsem se před časem účastnila ročního výcviku pro facilitátory kruhové transparentní komunikace.

Velmi mne oslovila dovednost naslouchat, vytvořit atmosféru bezpečného prostředí pro vzájemnou výměnu názorů a možnost učit se skrze sdílení příběhů. Jsem přesvědčená, že právě pouze komunikace založená na principech aktivního naslouchání a pravdivého sdílení se může stát důležitou osou na cestě k poznávání sebe sama a tím k uzdravování sebe i celé společnosti.

Samu sebe jsem měla možnost zahlédnout i při rituálu Hledání vize, kterým jsem před několika lety prošla. Vision quest mi pozměnil žebříček životních priorit, dovolil mi přijmout některé své stránky i s jejich stíny a tento děj přitom rozhodně nekončí….

Velmi mne těší být součástí podpůrného týmu a vnímat jedinečné změny, který tento rituál může přinést i vám.

Více o mně najdete na www.pavlasakarova.cz

S hlubokou úctou a pokorou děkujeme Honzovi Bímovi, který nám celý rituál s důvěrou předal, a Ivovi Musilovi, který byl naším učitelem pro vedení potních chýší. 

Fotogalerie z místa

Přejít nahoru