SÍLA OHNĚ

Kdy:
Kde:
Cena:


Kdo:

12.-14. dubna 2024
ZVUKOVÉ LÁZNĚ DAJÁNA
3 500 Kč zahrnuje: program vč. potní chýše, prostor, průvodce, ubytování na 2 noci, jídlo od páteční večeře do nedělního oběda
Ivo Tříska, Emil Melichar Výborný a Kateřina Fields


Síla Ohně a Potní chýše.
Zastavení druhé

Začneme představením a společným sdílením.
Dotkneme se šamanského kruhu živlů

Sobotní ráno začneme nastavením mysli, těla i ducha.
Použijeme k tomu meditaci a vizualizaci a zacílení pozornosti na plamen svíčky.
Následně si protáhneme tělo cvičením Tislogi.
Po cvičení začneme s přípravou prostoru a stavbou Potní chýše, do které v podvečer vstoupíme. Během Potní chýše bude prostor pro vědomé odevzdání předmětu Ohni (vyjadřujícího omezení a lpění – zvolte si a vezměte s sebou předmět pro odevzdání).
Vlastní potní chýše pak bude zaměřena na posílení nových nápadů, inspirací, pro podporu energie toho co nás čeká a příchází.
Před vstupem do chýše se v meditaci zaměříme na naladění se na to co má přijít, otevřít.

Po potní chýši bude společná hostina v nočních hodinách.
Nedělní ráno opět začneme nastavením mysli, těla i ducha.
Použijeme k tomu vizualizaci a zacílení pozornosti na plamen svíčky, podobně jako v sobotu se protáhneme cvičením Tislogi.
Otevřeme prostor pro sdílení.
Zakončení předpokládáme kolem 15h.
Poté společně uklidíme prostor a pojedeme domů

Pokud bude prostor, nálada a duch Ohně dovolí, budeme přeskakovat přes živel Oheň a proto si s sebou vezměte oblečení, které neobsahuje žádná umělá vlákna, či součásti, ideální je oblečení z přírodních materiálů, len, bavlna, kůže (nebo lze i úplně bez oblečení).

Cena 3 500,- Kč zahrnuje potní chýši, nájemné za prostor, průvodcovné, ubytování na 2 noci, jídlo od páteční večeře do nedělního oběda, případnou konzultaci do budoucna. Cena nezahrnuje dopravu na místo!
Sejdeme se v pátek v podvečer okolo 17hod.

ZVUKOVÉ LÁZNĚ DAJÁNA se nalézají ve středu republiky i Evropy, na okraji obce Roztěž. Na (polo)samotě u lesa. U kapličky Panenky Marie a léčivého pramene. V místě, kde vznikl text české hymny. Pár kilometrů od významného starobylého města Kutné Hory. Kousek od přehrady Vrchlice. Tam, kde je Ráj na Zemi… Adresa je Roztěž 26. Ubytování je společné, na kvalitních povlečených matracích, buď ve vlastním spacáku nebo s dekou a polštářem. V místě konání je možné vyzkoušet a zakoupit kvalitní šamanské bubny, tibetské mísy, flétny, zvonkohry a další hudební nástroje. Více informací najdete tady.

Kdo vás bude provázet:

Ivo Triska

Ivo Tříska

Rituálem hledání vize jsem prošel v roce 2013. Přivedla mě k němu nespokojenost s vlastním životním naplněním, pocit završení nějaké životní etapy. Nebylo to rozhodnutí na rozumové úrovni, ale když jsem se dozvěděl, co a jak se na tomto rituálu odehrává, něco ve mně se rozhodlo a věděl jsem, že tam „musím“. Věděl jsem to už rok dřív, ale okolnosti mě nepustily. A tak až v roce 2013 jsem mohl projít s několika spoluúčastníky, kteří se na dlouhé roky stali mojí širší rodinou, do nové životní etapy. Její součástí je nyní i provázení dalších „hledačů svých životních vizí“, vedení meditací, komunikačních kruhů, poutě….a také třeba potních chýší. Cestu, po které jdu nyní, jsem si před průchodem rituálu nedokázal představit, nešla naplánovat, děje se…a já se tomu „dění“ snažím více a více otevírat. Každé provázení ovlivňuje nejen ty, kteří přicházejí, ale i mě. Děkuju, že spolu s nimi (Vámi, co to čtete)  se mohu lépe poznávat a sám rozvíjet.

Kateřina Fields

Na Hledání Vize jsem jela s obavami z neznáma. Byl to pak  jeden z nejdůležitějších týdnů v mém životě. Vidím teď věci, které nebyly dřív vidět. Cítím se pevnější, odvážnější, šťastnější a jdu cestou, po které toužím jít. „Přeskládala“ jsem se smysluplněji.

Profesně pracuji už víc než 20 let v oblasti „plnění snů“ – organizuju svatby, které jsou  jedním z mála zachovaných přechodových rituálů naší kultury. Zároveň vedu kurzy pro dospělé, jejichž součástí je osobní rozvoj.  Absolvovala jsem kurz facilitace kruhů a účastnila se mnoha kruhů komunikace a sdílení. Vystudovala jsem Českou školu klasické homeopatie, která mě naučila jemným souvislostem těla a duše.  

Pravidelné meditace mi mnoho let přinášejí oporu, klid, poznání a rozvíjejí jemnocit.  Mou vášní jsou cesty a putování, na kterých ke mně přichází hlubší pochopení souvislostí, lidských příběhů v různých kulturách a mnoho inspirace.  Mám radost, že vám můžu v týmu Hledání Vize nabídnout podporu v nalezení toho, co je pro vás důležité.

Emil Melichar Výborný

Narodil jsem se v Panně roku 1977, v Praze. Rodiče mi dali jméno Emil a krátce po narození mi začali říkat Melíšku – odtud moje druhé jméno ;-). Dospívání jsem prožíval složitě a turbulentně. Později jsem se dostal na 90 dní do psychiatrické léčebny v Bohnicích se závislostí na hazardním hraní, drogách a alkoholu (G,T,A). Následně jsem absolvoval cca 300 hodin skupinových terapií.

Před nástupem do léčebny jsem, úplně sám, strávil 40 dní na osamocené chatě v lese, daleko od veškeré civilizace, bez elektřiny, plynu, vody.. Pro pitnou vodu jsem si chodil do čtyři a půl kilometru vzdálené vodárny. Potraviny jsem nakupoval ve městě Mšeno, které je osm kilometrů pěšky. Dříví, kterým jsem si topil abych nezmrzl, jsem si mohl připravovat pouze když bylo vidět od 9h dopoledne do 15:30 hodin odpoledne. Neustále jsem přikládal do kamen a krbu, dřevo rychle ubývalo. Díky tomu jsem nic moc dalšího nestíhal. Samotu mi zpříjemňovala kniha o Šamanismu, která mne hodně ovlivnila. Všechny techniky v ní popsané, jsem vyzkoušel, navíc jsem se zabýval meditací, zapisoval si myšlenky, myšlenkové pochody a sny. Široko daleko jenom JÁ, rozsáhlé kokořínské lesy, srnky a mráz! Díky samotě v lese a rekapitulací svého dosavadního života se mi dostalo velmi hlubokých a silných, občas až mystických, zážitků. Pobyt na chatě, terapie a rituály hledání vize mne dovedli k uvědomění a uchopení mojí spirituality. Dozrál jsem k tomu, že věřím v Boha jako zdroj všeho, jako Entitu, která nás dalece přesahuje a není jediná. Vím, že Universem prostupuje energie, která obsahuje Informaci –nazývám ji Inteligence a jsem přesvědčen, že stojí za vznikem všech realit, naší i souběžných. Uvědomuji si různé bytosti všemožných kvalit, obzvlášť Živlů!

Postupem času jsem si uvědomil, jak nesmírně důležité jsou rituály a jejich správná příprava a konání. Inspirován knihou, svými zkušenostmi a také jednou „náhodičkou“ jsem absolvoval sebe rozvojový kurz, v rámci kterého jsem dvakrát prošel obřadem hledání vize. Poprvé v roce 2011, podruhé o rok později. Obě “vize“ jsem v rámci obřadu proseděl o samotě v lese 72 hodin (tři dny a tři noci) na jednom místě. Od té doby pravidelně spolupořádám očistný rituál potní chýše. Zároveň jsem součástí dvou, skvěle sehraných a velmi vědomých týmů průvodců přechodovou ceremonií hledání vize. Díky tomu zažívám několikatýdenní “vizi” každý rok – jako průvodce. Přináší mi to uvědomění, porozumění a klid v duši. Také pocit, že dělám něco smysluplného. Osobně jsem, během třinácti let, doprovázel, pomáhal a podporoval více než 600 lidí při cca 150 potních chýších a 25 hledáních vize.

Přejít nahoru